Oferuję wyroby z porcelany, wyroby z majoliki, wyroby z fajansu, gliny, płytki ręcznie malowane.

Dekoracje na wyrobach są wykonywane ręcznie profesjonalnymi farbami ceramicznymi i poddawane wypaleniu w piecu ceramicznym w temperaturach przekraczających 800 st. C. Wszystkie wyroby nadają się do kontaktu z żywnością.

Ceramika ręcznie malowana 

 

Dekoracje są wykonywane w różny sposób, w zależności od zamierzonych efektów plastycznych:

  • farbami podszkliwnymi na nie szkliwionym przedmiocie, który następnie jest szkliwiony i wypalany w piecu ceramicznym. Malowanie farbami podszkliwnymi jest zbliżone do malowania akwarelami.
  • farbami naszkliwnymi na poszkliwionym, wypalonym przedmiocie, który następnie jest ponownie wypalany w piecu ceramicznym, a dekoracja wtapia się trwale w szkliwo. Ta technika pozwala osiągnąć większą plastyczność dekoracji, którą można porównać do malarstwa olejnego.

Ze względu na ręczny proces produkcji wyrobów i ich dekoracji, każdy przedmiot jest inny i niepowtarzalny. Motywy dekoracyjne, bazowane na tym samym wzorze, za każdym razem będą nieco inne. Na przedmiotach mogą się pojawić nierówności szkliwa, farby i biskwitu – nie jest to wada produkcji lecz cecha tego typu wyrobów, odróżniająca je od przemysłowej produkcji masowej.

Podpis typ 1 Podpis typ 2


Zdobione przeze mnie wyroby sygnuję inicjałami lub nazwiskiem.

Wyroby można myć w zmywarce do naczyń.

Uwaga: kolory widoczne na zdjęciach mogą nie oddawać dokładnie rzeczywistych kolorów dekoracji. 
mediacyfrowe.pl